سایت انگلیسی
تماس باما
خانه
چهارشنبه 25 تير 1399   00:16:27
يكشنبه 9 آبان 1395 معرفی پژوهشکده

ایران باتوجه به ذخائر عظیم نفت وگاز و موقعیت حساس جغرافیایی یکی از مهمترین کشورهای اثر گذار در آینده انرژی دنیامی‌باشد. همچنین طی سال‌های اخیر، پیشرفت‌ فناوری در حوزه‌های اکتشاف و استخراج نفت و گاز توانسته است تحول بزرگی را در ظرفیت تولید از منابع هیدروکربنی ایجاد کند.

با نگاهی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی درخصوص رشد تولید صیانتی از منابع هیدروکربنیکه قدرت اقتصادی، امنیتی و سیاسی کشور را افزایش می دهد، و همچنین طبق اسناد بالادستی نفت و گاز از جمله اصل 130 قانون نفت در برنامه پنجم توسعه مبنی بر ارتقای ظرفیت بازیافت مخازن کشور به میزان یک درصد،موضوع ازدیادبرداشت از مخازن نفت و گاز بیش از پیش اهمیت می یابد. افزایش حتی 1% در مقدار ضریب بازیافت نفت از مخازن، می تواند درآمد ارزی هنگفتی را عاید کشور کند.

پژوهشکده ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز با گذشت بیش از سی سال از تاسیس آن، اکنون به عنوان تنها مرکز تحقیقاتی کشور در این زمینه، به پژوهش‌ و تحقیق درباره روش‌های کاربردی ازدیاد برداشت از مخازن هیدروکربوریکشور می پردازد. این مرکز از یک طرف متخصصان و نخبگانی را به کار می‌گیرد‌ که اغلب در زمینه مهندسی مخزناز معتبرترین دانشگاه‌های داخلی و بین‌المللی فارغ‌التحصیل شده‌اند و از طرف دیگر، به وسایل و امکانات آزمایشگاهی کم نظیری مجهز است که منحصراً  به تحقیقات اختصاص یافته‌اند.

پژوهشکده ازدیاد برداشت متشکل از چهار گروه تخصصی با اسامی گروه تزریق آب، گروه تزریق گاز و مخازن گاز میعانی، گروه ازدیاد برداشت به روش‌های ثالثیه و گروه بهینه سازی تولید می باشد که به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور نیز رسیده است. این پژوهشکده همچنین با دانشگاه ها و مؤسسه‌های پژوهشی داخلی و خارجی تفاهم‌نامه همکاری داشته و در قالب گروه‌های تخصصی برای ارائه خدمات علمی، فناوری و مشاوره‌ای به شرکتهای محلی و بین‌المللی در زمینه تخصصی ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز آمادگی دارد.
کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به پژوهشکده ازدیاد و برداشت از مخازن نفت و گاز می باشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in 1024x768